لیست برند های معروف و موفق زعفران در ایران

لیست برند های معروف و موفق زعفران در ایران

اگر صاحب کسب و کار هستید و قصد دارید تا در حوزه فعالیت خود به موفقیت برسید، انتخاب یک برند یا نشان تجاری متناسب با حیطه فعالیتتان بسیار حائز اهمیت می باشد. زعفران ایرانی محصولی است که در بازار جهانی طرفداران زیادی را دارد.

برندهای معروف زعفران بسیاری در کشور ایران مشغول فعالیت هستند که در بازار داخل و خارج کشور از سابقه درخشانی برخوردار می باشند. برندهای معروف زعفران به واسطه نام تجاری که به خود اختصاص داده اند از سایرین بهتر شناخته می شوند.

برند در واقع نام تجاری به شمار می آید که خدمات و محصولات شرکت ها را از یکدیگر متمایز می کند و ثبت برند در کنار ثبت شرکت از مهمترین گام های شروع کسب و کار موفق به شمار می آید. حال در این مقاله قصد داریم تا مراحل و هزینه ثبت برند زعفران در ایران را به طور کامل و جامع بررسی نماییم.

همچنین لیستی از برند های معروف زعفران در ایران را نام ببریم و برخی از آنها را به اختصار معرفی نماییم. بنابراین اگر سوالی در زمینه ثبت برند دارید، پیشنهاد می کنیم  تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برند چیست؟

برند در واقع به علامت و نام تجاری شرکت ها و ارگان های مختلف که در زمینه ارائه محصول و خدمات فعالیت دارند، گفته می شود که به صورت لاتین یا فارسی ثبت می شوند. برند به نوعی تداعی کننده ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد شرکت های مختلف به شمار می آید که از ارزش و اعتبار اجتماعی در میان مردم برخوردار می باشد.

ثبت برند از گام های موفقیت هر کسب و کاری محسوب می شود که سبب افزایش اعتماد افراد به محصول و خدمات شرکت خواهد شد. برند تجاری شرکت در واقع علامت تجاری محصول و خدمات می باشد که عوامل بسیاری در شناخت بهتر برند نقش دارند. کیفیت محصول، نوع بسته بندی محصول، سابقه فعالیت شرکت، تبلیغات محصول و خدمات، شیوه ارائه محصول و … از مهمترین عوامل شناخت برند به شمار می آیند.

در بخش های بعدی این مقاله به معرفی برند زعفران که نوعی محصول صادراتی ایران در بازار جهانی محسوب می شود، خواهیم پرداخت و چندین نمونه از برندهای معروف زعفران در کشورمان را معرفی می کنیم.

6 ویژگی برند مناسب و ایده آل

صاحبان کسب و کارهای گسترده و بزرگ باید برند متناسب با حوزه فعالیت خود را طراحی نمایند و معیارهای مختلفی را در طراحی و ثبت برند در نظر بگیرند. در این بخش از مقاله قصد داریم تا 6 ویژگی مهم و ضروری که در ثبت برند مناسب و ایده آل نقش دارند را به شما معرفی کنیم. از جمله این ویژگی ها عبارتند از:

 1. توجه به عدم شباهت برند با دیگر برندها و نشان های تجاری
 2. طراحی جذاب و زیبا به منظور تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان و مشتریان
 3. پشتیبانی مناسب از نیازمندی های افراد در زمینه محصولات و خدمات
 4. ایجاد کاریزما و شخصیت ایده آل در هنگام ثبت برند
 5. ثبت برند جهت سرمایه گذاری در دنیای امروزی
 6. اقدام به ثبت برند همزمان با تغییرات به وجود آمده در دنیای اطراف و علاقه مندی های مخاطبان خود

حال یکی از محصولات خشکبار کشور ایران که در سطح وسیعی به بازار بین الملل صادر می شود، زعفران می باشد. اگر در زمینه تولید و صادرات زعفران کسب و کاری دارید، ثبت برند برای تولید و صادرات زعفران در رسیدن به موفقیت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که در بخش بعدی به معرفی برند زعفران می پردازیم.

آشنایی با برند در حوزه تولید و صادرات زعفران

زعفران نوعی گیاه استثنایی می باشد که در عین بازدهی اقتصادی بسیار بالا به آب بسیار کمی نیاز دارد. کشور ایران به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده زعفران جهان محسوب می شود که در زمینه صادرات به بازار جهانی نیز دارای عملکرد بسیار مناسبی می باشد. مصارف متعدد زعفران در زمینه هایی چون غذا، دارو، صنعت و … سبب شده است تا برندهای معروف زعفران در زمینه تولید و صادرات این محصول پای به بازار بگذارند و در زمینه افزایش کیفیت، صادرات و بازاریابی زعفران در بازارهای جهانی با یکدیگر رقابت داشته باشند.

امروزه برندهای معروف زعفران به واسطه نام تجاری خود از سایر رقبا بهتر شناسایی می شود. برندهای معروف زعفران با ثبت نشان تجاری همواره در ذهن مشتریان باقی می مانند و در بازار بین الملل نیز از مقبولیت برخوردارند.

در ادامه این مقاله شما را مزایای ثبت برند زعفران آشنا خواهیم کرد بنابراین با ما در ادامه همراه باشید.

مزایای ثبت برند زعفران

اگر در زمینه خرید و فروش زعفران یا به طور کلی تولید و عرضه زعفران در بازار فعالیت دارید، ثبت برند سبب پیشرفت کسب و کار شما می شود تا شما را به یکی از برندهای معروف زعفران تبدیل نماید. که در ادامه به مزایای ثبت برند زعفران اشاره خواهیم کرد:

 • مشوق شرکت ها در حفظ یا بهبود کیفیت محصول
 • متمایز نمودن شرکت های مختلف از یکدیگر
 • ثبت برند ضرورتی در جهت توافقنامه های اعطای نمایندگی
 • شناسایی بهتر مشتریان از میان انواع شرکت های عرضه کننده زعفران
 • ثبت برند گامی در جهت دریافت وام
 • و…

حال اگر تصمیم به ثبت برند زعفران دارید، پیشنهاد می کنیم تا در ادامه این مقاله با مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند زعفران آشنا شوید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند زعفران

کارهای اداری به یکسری مدارک جهت ثبت نیاز دارند که ثبت برند زعفران نیز از این قاعده مستثنی نیست و مدارک مختلفی را باید ارائه داد. مدارک ثبت برند زعفران برای اشخاص حقیقی و حقوقی را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

1- مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند زعفران برای اشخاص حقیقی:

 • ارائه فتوکپی شناسنامه و کارت ملی شخص
 • ارائه فتوکپی کارت بازرگانی شخص
 • ارائه فتوکپی جواز فعالیت از قبیل جواز تاسیس، پروانه ساخت و بهره برداری، گواهینامه های فعالیتی صادره از نهادهای نظارتی و…

2- مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند زعفران برای اشخاص حقوقی(شرکت ها):

 • ارائه فتوکپی شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه فتوکپی کارت بازرگانی
 • ارائه تصویر مجوز فعالیت از جمله جواز تاسیس، پروانه ساخت، پروانه بهره برداری، کارت بازرگانی و هرگونه گواهینامه های فعالیت
 • ارائه فتوکپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات دو سال قبل شرکت

حال که مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند زعفران را جمع آوری کردید باید مراحل و گام هایی که در بخش بعدی این مقاله بیان می کنیم را پشت سر بگذارید تا برند ثبت شده شرکت را دریافت نمایید.

مراحل ثبت برند زعفران در ایران

همانطور که گفته شد، ثبت برند زعفران به مدارک مختلفی نیاز دارد که پس از جمع آوری این مدارک باید مراحل زیر را جهت ثبت برند بگذرانید. در ادامه گام های ثبت برند زعفران در ایران را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد:

 1. مراجعه به سایت اداره ثبت علائم تجاری
 2. کلیک بر روی گزینه ثبت اظهارنامه علامت تجاری و تکمیل گام به گام آن( درج شماره تلفن همراه و ثابت و آدرس دقیق ایمیل جهت پیگیری پرونده)
 3. بارگذاری با دقت کامل و صحیح کلیه تصاویر مدارک از جمله مدارک متقاضی، مجوزها، علامت تجاری
 4. واریز اینترنتی هزینه های ثبت اظهارنامه از طریق درگاه بانکی پس از تایید اطلاعات متقاضی
 5. دریافت شماره اظهارنامه پس از پرداخت هزینه
 6. بررسی کامل اظهارنامه توسط کارشناس که در صورت وجود نقص از طریق ابلاغیه ای به متقاضی جهت تصحیح اعلام می شود و در صورت کامل بودن مدارک و عدم سابقه برای نام تجاری معرفی شده، آگهی در روزنامه رسمی منتشر خواهد شد.
 7. دریافت گواهینامه ثبت نشان تجاری(برند) از اداره ثبت علامت تجاری پس از انتشار آگهی

در حالت کلی مراحل ثبت برند در ایران از ضوابط و مقررات خاصی پیروی می کند که هزینه هایی را نیز در بر می گیرد. حال هزینه ثبت برند چقدر است؟ و شامل چه هزینه‌هایی می‌شود؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات بخش بعدی این مقاله را مطالعه کنید.

هزینه ثبت برند در ایران

تا اینجای مقاله با مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند و مراحل آن آشنا شدیم. قطعا میزان هزینه جهت ثبت برند یکی از سوالات ذهن شما خواهد بود و اینکه شامل چه مواردی می شود؟ در پاسخ به سوال باید گفت که هزینه ثبت برند به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در شرایط مختلف این هزینه ها متغیر می باشند.

شما می توانید پس از اطمینان از قابل ثبت بودن برند مورد نظرتان به یکی از شرکت های ثبت برند مراجعه کنید و از هزینه های ثبت برند آگاهی کسب نمایید. یکی از شرکت های فعال در زمینه ثبت برند، سایت آروین ثبت می باشد که با مراجعه به سایت این شرکت و تماس با شماره تلفن های درج شده در سایت، هزینه ثبت برند را به صورت حدودی در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

پس از انجام تمام این مراحل و ثبت برند باید از روش های مختلف که گفته شد، برند خود را به یکی از برندهای معروف زعفران تبدیل نمایید.

چگونه برندی را استعلام بگیریم؟!

همانطور که می دانید یکی از مهمترین مدارک در ثبت برند، طراحی نام و نشان تجاری می باشد که نباید به هیچ عنوان مشابهی داشته باشد. در هنگام ثبت برند باید از برند مورد نظر استعلام بگیرید تا با مشکلی مواجه نشوید. وظیفه استعلام برند بر عهده کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری می باشد که بررسی لازم را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهند تا نام و نشان تجاری شما با برندهای دیگر شباهت نداشته باشد.

بنابراین تمام دقت خود را به خرج دهید تا برندی متناسب و مشابه نام شرکت خود طراحی و انتخاب کنید تا در ثبت آن با مشکل مواجه نشوید.

نکات مهم در نحوه انتخاب برند

هر کسب و کاری به نام و برند مختص به خود نیاز دارد تا بهتر شناخته شود و در حوزه فعالیت خود به موفقیت دست یابد. شما جهت انتخاب برند باید به نکات مهمی توجه داشته باشید تا شناسایی محصولات و خدمات شما را به مشتریان به نحو احسن انجام دهد و در خاطر افراد باقی بماند. از جمله نکاتی که در انتخاب برند باید به آنها توجه نمود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتخاب نشان تجاری ساده و قابل فهم
 • متناسب بودن تلفظ برند با شکل نوشتاری آن
 • طراحی جذاب و چشمگیر برند
 • عدم شباهت با دیگر برندهای ثبت شده
 • سهولت جستجوی نام برند در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و …
 • و…

برندهای معروف زعفران در ایران

زعفران ایرانی یکی از مرغوب ترین زعفران های موجود در بازار جهانی محسوب می شود که مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است. از این رو میزان تولید و صادرات زعفران از ایران به سایر کشورها رقم قابل توجهی می باشد که نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می کند.

حال شرکت های بسیاری در زمینه بسته بندی زعفران ایرانی مشغول فعالیت هستند که تولیدکنندگان ایرانی نیز در تلاش می باشند تا زعفرانی ارگانیک و با کیفیت را به بازار عرضه کنند تا در بسته بندی های شیک و ممتاز صادر شوند و در نهایت به یکی از برندهای معروف زعفران در ایران و جهان تبدیل شوند.

برندهای معروف زعفران با بکارگیری نیروهای مجرب در امر بسته بندی، بازارهای خارجی را تحت تاثیر قرار داده اند که از جمله برندهای معروف زعفران در ایران میتوان به نام های زیر اشاره کرد:

 • زعفران شاهسوند
 • زعفران شهمیرزاد
 • زعفران سحرخیز
 • زعفران بهرامن
 • زعفران مصطفوی
 • و…

در ادامه این مقاله سه نمونه از برندهای معروف زعفران در ایران را به اختصار معرفی می کنیم تا بیشتر با آنها آشنا شوید.

آشنایی با برندهای معروف زعفران؛ زعفران بهرامن

یکی از برندهای معروف زعفران در ایران با نام عباس عباس زاده پای به عرصه گذاشت که در سال 1349 با هدف نوآوری در زمینه تولید و بسته بندی زعفران تاسیس شده است. این برند تجاری انحصاری در سال 1373 به زعفران بهرامن تغییر نام داد و ثبت تجاری شده است. این شرکت بسته بندی زعفران شامل مجموعه ای از متخصصین و کارشناسان زعفران می باشد که به آزمایشگاه های کنترل کیفیت و ارتقا محصول مجهز شده است و از برندهای معروف زعفران در ایران و جهان به شمار می آید.

آشنایی با برندهای معروف زعفران؛ زعفران شاهسوند

یکی از شرکت های معروف در صنعت واردات، بسته بندی و توزیع محصولات غذایی کشور ایران، شرکت شاهسوند می باشد که در سال 1372 تاسیس شده است. این شرکت در ابتدا در زمینه چای فعالیت داشت و در حال حاضر با بهره گیری از دانش متخصصان با تجربه و تکنولوژی های متنوع در تولید 17 گروه محصولات غذایی از جمله زعفران به صورت حرفه ای فعالیت دارد و یکی از برندهای معروف زعفران کشور ایران شناخته می شود.

آشنایی با برندهای معروف زعفران؛ زعفران سحرخیز

یکی از برندهای معروف زعفران که از سال 1311 در زمینه تولید و فروش خشکبار تاسیس شده است، مجموعه تولیدی تحقیقاتی سحر خیز به شمار می آید که همواره تلاش داشته است تا با ارائه محصولات بهداشتی و سالم ضمن ارتقا سطح کیفی بازار، رضایت مشتریان را به خود جلب نماید. نام تجاری سحرخیز یکی از برندهای معروف زعفران کشور می باشد که با طراحی بسته بندی های شیک در زمینه عرضه خشکبارهای مختلف فعالیت دارد.

سامانه تخصصی آروین ثبت، موسسه ای معتبر در ثبت برند، شرکت و موسسه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد بازار رقابتی بسیاری از کسب و کارها به ثبت شرکت و برند اقدام می کنند تا نشان تجاری مختص خود را برای شناسایی محصول و خدمات به دیگران ارائه دهند. اگر قصد ثبت شرکت و برند را دارید و یا سوالی در زمینه ثبت برند برای کسب و کار ذهنتان را مشغول کرده است، پیشنهاد میکنیم به سامانه تخصصی آروین ثبت مراجعه نمایید و مقالات مرتبط در این زمینه را مطالعه کنید.

همچنین می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و از جزئیات و خدمات این شرکت در زمینه ثبت برند اطلاعات کسب کنید.

نویسنده : توحید عزیززاده

واحد انفورماتیک موسسه آروین ثبت

آیا در زمان کم امکان ثبت علامت تجاری وجود دارد؟
آیا در زمان کم امکان ثبت علامت تجاری وجود دارد؟

15 آگوست 2019

مشاهده کامل
هزینه ها و قوانین ثبت برند پوشاک در ایران
هزینه ها و قوانین ثبت برند پوشاک در ایران

14 آگوست 2019

مشاهده کامل
تاثیر ثبت برند در فروش کسب و کار مواد غذایی + مدارک و هزینه های مورد نیاز
تاثیر ثبت برند در فروش کسب و کار مواد غذایی + مدارک و هزینه های مورد نیاز

11 آگوست 2019

مشاهده کامل
برای ثبت برند شخصی چه مراحلی را باید گذراند؟
برای ثبت برند شخصی چه مراحلی را باید گذراند؟

10 آگوست 2019

مشاهده کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

جهت اطلاع از آخرین تخفیفات و جشنواره های آروین ثبت ثبت نام نمایید.

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

ارتباط با واتس آپ درخواست مشاوره رایگان