تاثیر ثبت برند شرکت در رشد کسب و کار ها

تاثیر ثبت برند شرکت در رشد کسب و کار ها

معمولا شرکت ها و واحدهای تولید کننده برای بهتر دیده شدن و معرفی کالای خود در بازارهای داخلی و بازارهای بین المللی اقدام به ثبت برند شرکت می کنند که غالبا می تواند ثبت برند شرکت در طرح یک نام، نشان اختصاری و علامت های متعدد صنعتی صورت گیرد. ثبت برند در رونق دادن به کسب و کار از دیدگاه تولید کننده و دیدگاه مصرف کننده می تواند جهات مختلفی را داشته باشد.

تاثیر ثبت برند شرکت در رشد کسب و کارها

به ثبت رساندن برندها برای رونق دادن کسب و کارها می تواند از جهات مختلفی مورد بررسی قرار گیرد. اولین تاثیر را برندها بر روی مصرف کنندگان گذاشته و سبب شده تا سازنده و منشا یک محصول را شناسایی نمایند، هر گونه مسولیتی را بر عهده ی شرکت سازنده قرار می دهند، مخاطرات و ریسک ها کاهش می یابد، هزینه های جستجو کم شده و با شرکت سازنده ایجاد نزدیکی می کنند، ثبت برند بر روی هر محصول نشانگر کیفیت محصول بوده و به عنوان ابزاری به معرفی کالا می پردازد.

ثبت برند برای معرفی تولید کنندگان

تولید کنندگان ساده ترین ابزار را برای معرفی و شناسایی در بازارهای داد و ستد ثبت برند کالای خود می دانند، برای حفظ نمودن حق مالکیت و جلوگیری از سوءاستفاده و جعل کالا ثبت برند شرکت می تواند بهترین راهکار به حساب آید، کالاهای تولیدی با نشان برند می توانند اعتماد و رضایت مشتری را به دست آورده و برای مصرف کنندگان خود شناخته شده باشد، در صورت مصرف نمودن مبتدی از کالاهای شرکت با نام  و نشان برند ، یک شرکت می تواند در ذهن مصرف کننده و خریدار باقی بماند، ثبت برند شرکت این شرایط را فراهم کرده تا در میان رقبای خود در بازارهای معاملاتی بهتر دیده شده و گودی میدان را از آن خود گرداند، معرفی برند شرکت در میان جامعه ی مصرف کننده می تواند باعث سود آوری و رشد کسب و کارها شود.

مهمترین تاثیر ثبت برند برای توسعه دادن به کسب و کارها

برندها می توانند در بازارهای رقابتی محصول را به خوبی معرفی کرده و فرآیند خرید و فروش را در میان مشتریان خود تسهیل ببخشند. علاوه بر این ثبت برند شرکت این شرایط را برای تولید کنندگان فراهم آورده تا ویژگی های بی نظیر و منحصر به فرد محصول را در بازارهای رقابتی حفظ نماید، بنگاه های واحدهای تولیدی  با ثبت برند شرکت می توانند دارایی های ذهنی خود را محفوظ کرده و در اعمال اقدامات خود آزادی بیشتری را داشته باشند هر چند که امروزه مدیریت کردن برندها کاری بس دشوار بوده اما همچنان برای مصرف کنندگان مشهور بودن و معروف بودن برندها بسیار اهمیت دارد چرا که برخی از مصرف کنندگان خدمات یک شرکت و کالای مورد نیاز خود را تنها با برند شرکت شناخته و آن را برای اطرافیان خود با برند شرکت معرفی می نماید.

رابطه ی مشتری مداری با ثبت برند شرکت

امروزه مصرف کنندگان دانش و آگاهی بیشتری را در رابطه با کسب و کارها و فعالیت های بازاریابی می دانند. لذا با معرفی یک برند در سطح بازار توجه مشتریان بیشتر به سمت برند شهرت یافته معطوف شده و تمایل دارند تا مصرف کننده ی محصولاتی باشند که اغلب مردم برند آن را شناخته و در میان مردم محبوبیت داشته باشد زیرا تلاش ها و فعالیت های شرکت های متعدد به توجه مصرف کنندگان خود بستگی داشته و  رابطه ی مستقیمی را با یکدیگر خواهند داشت.

در واقع ثبت برند شرکت نوعی ابزار تبلیغاتی مدرن و همراه با تکنولوژی بوده که می توان با کمترین هزینه ی تبلیغاتی محصولات تولید شده و یا سایر کالاها را در کوتاه ترین زمان ممکن در میان افراد یک جامعه معرفی کرد. امروزه استفاده نمودن از روش های تبلیغاتی به سنت های قدیمی پرهزینه بوده و تاثیر گذاری کمتری را در بازارهای رقابتی خواهد داشت. در واقع ثبت برند شرکت بر روی محصولات هر شرکتی می تواند در هر موقعیتی که از محصول استفاده می شود کالا را به درستی تبلیغ نموده و مورد هک شدن شرکت سازنده در ذهن خریدار شود.

روند تکثیر برندها در بازارهای رقابتی

امروزه برندسازی در میان بنگاه ها به چالش هایی مبدل شده که مدیران را وادار به دغدغه هایی نموده است. صاحبان برندها سعی کرده هر کدام به روش های متفاوتی برند شرکت خود را به بازارهای معاملاتی معرفی نمایند. بنابراین یک برند این توانایی را دارد تا محصولات مختلفی را که تولید شده از یک شرکت هستند به طور هم زمان به مشتریان خود شناسایی کرده و توجه آن را به سمت خود جلب نماید.

در واقع در عصر حاضر به دلیل گستردگی در بازارهای رقابت، ایجاد محیط های پیچیده، نوسانات قیمت ها و فشار های قیمتی، رشد هر روزه ی فناوری ارتباط و اطلاعات و.. همگی سبب شده تا شرکت ها به تکثیر برندها اصرار داشته و بهترین راه وارد شدن به بازارهای داد و ستد و رشد کسب و کار خود را در ثبت برند شرکت بدانند.

مقاله پیشنهادی مفید و کاربردی: چطور شرکت ثبت کنیم؟

ثبت برند شرکت لازمه رقابت در بازار

در دنیای امروز که تکنولوژی و فناوری هر روزه در حال پیشرفت می باشد انسان می بایست در این موج گسترده قرار گرفته و همگام با این خدمات نوین پیش برود. از این رو پیشرفت فناوری و تغییرات ایجاد شده در تکنولوژی های روز دنیا سازمان ها و شرکت های تولیدی را به شدت در زمینه ی رقابت و بازاریابی تحت تاثیرات خود قرار داده اند. به طوری که شرکت ها و سازمان ها موفقیت خود را برای تقویت جایگاه  در بازارهای فروش و بالا بردن بهره وری در معرفی کالاهای نمونه و ارائه دادن خدمات به مشتریان می دانند.

امروزه شرکت های بسیاری بر این باور هستند که تولیدات با کیفیت بدون خدمات و معرفی کالا نمی تواند پیشبردی را برای تولید کننده به همراه داشته باشد. در واقع زمانی واحدهای تولید کننده می توانند در کار خود بیشترین بازدهی را داشته باشند که با روندی موثر کالاهای خود را به دست مصرف کننده برسانند. در شرایط کنونی بهترین روش برای معرفی کالاها و محصولات تولید شده ثبت برند شرکت می تواند ماندگارترین، متمایز ترین و اثر بخش ترین روش به حساب آید. زیرا به ثبت رساندن برندها موفقیت واحدهای تولیدی را در اهداف بازاریابی به بالاترین سطح ممکن خواهند رساند.

اقداماتی که ثبت برند شرکت انجام می دهد

یک برند به تنهایی می تواند قابلیت ماندگاری، قابلیت اعتماد، عملکرد، کیفیت، دوام و سایر ویژگی های محصول را معرفی نماید. معمولا برندها این توانایی را دارند تا احساسات مصرف کنندگان را برانگیخته کرده و آنان را ترغیب نماید. در واقع یک برند تعهدات یک فروشنده را به طور دائم برای ارائه نمودن محصولاتی با مزایا، خدمات و ویژگی های بارزی به خریداران نشان می دهد که نشان برند در ذهن مشتریان با اظهار شخصیت و نشانه ی کیفیت این اطمینان را به مصرف کننده داده که قیمت کالای منصفانه و حقیقی بوده و در خرید خود ریسک کمتری را دارند.

چرا که ثبت برند شرکت به محصولات مرتبط با شرکت اعتبار و ارزش اجتماعی قدرتمندی داده و همین امر برای موفقیت یک کالا در بازار کافی است. زمانی که یک برند بتواند نیاز مشتری را برطرف نموده و  حس رضایتمندی را در مشتریان به دست آورده بدون شک یک کالا می تواند وفاداری مشتری را به همراه داشته باشد که غالبا این امر مهمترین خواسته ی هر سازمان می باشد. از این رو ثبت برند شرکت خود به تنهایی می تواند در یک سازمان رضایتمندی مشتریان را به دست آورد. به درستی که ثبت برند شرکت این توانایی را دارد تا یک محصول و البته خدمات یک سازمان را همواره پایدار نگه دارد.

قدرت بیشتر با ثبت برند

محصولات تجاری با ثبت برند شرکت خود زمینه ی مطمئن تر وسالم تری را برای مصرف کنندگان خود مهیا می سازند تا مشتریان به دور از هر گونه اجناس تقلبی در بازارهای سیاه بتوانند با آگاهی کامل و خیالی آسوده در شرایطی سالم  منصفانه کالاهای مورد نیاز و مرغوب خود را انتخاب نمایند. چرا که بدون ثبت برند شرکت وجود علامت تجاری یکسان و یا مشابه می تواند مصرف کنندگان را گمراه کرده و با خرید کالاهای نامرغوب با کیفیت نازل متضرر کند و سهم سود صاحبان شرکت را کاهش دهد  از طرفی وجهه و اعتبار دارندگان برند اصلی خدشه دار شده و مخاطرات جبران ناپذیری را متحمل می شوند.

متاسفانه امروزه چالش های فراوانی به بازارهای کسب و کار وارد شده که تنها ثبت برند شرکت می تواند برطرف کننده ی این چالش ها و دغدغه ها باشد. چرا که ثبت نمودن برند کیفیت محصولات را ضمانت کرده و به خوبی در میان مجموعه ای از محصولات متنوع هر محصول با برند مشخص قابل تمییز می باشد از  طرفی تاثیر ثبت برند شرکت در رشد کسب و کارها به اندازه ای موثر واقع شده که گرفتن وام برای شرکت ها با ثبت برند بسیار راحتر انجام می گیرد. ثبت برند شرکت تا جایی حائز اهمیت بوده که برای شرکت ها شهرت و وجهه ایجاد کرده و ابزار مناسبی به منظور بازاریابی تلقی می شود.

فواید ثبت برند برای شرکت های مختلف

شرکت های مختلف با ثبت برند این توانایی را یافته تا حق استفاده از برند و محصولات متنوعی را انحصاری کرده و در بازار رقابت قدرت بیشتری را به دست آورند مهمترین مزیتی که ثبت برند آن را شامل شده است قابل انتقال دادن آن می باشد. برندها در واقع جزء دارایی های ارزشمند یک شرکت بوده که سبب شده تا شرکت و واحدهای تولیدی برای حفظ نشان و برند شرکت خود سرمایه گذاری های بیشتری کرده و برای ارتقاء دادن سطح کیفیت محصولات خود تلاش های فراوانی را متحمل شوند. ثبت برند شرکت این زمینه را برای شرکت داران فراهم آورده تا سهام شرکت بالا رفته و باعث افزایش سهم سود شرکت ها شود.

چگونگی انحصاری شدن برند شرکت

استفاده از علامت تجاری برند به صورت انحصاری تنها به کسانی تعلق داشته که برند را به ثبت رسانده اند. لذا ثبت برند شرکت می تواند به طرز عجیبی از تولید  کالاهای جعلی و گمراه کردن مشتریان جلوگیری به عمل آورد. چنانچه اگر واحدی تولیدی بدون اجازه اقدام به استفاده از نام تجاری شرکتی کند صاحبان برند می توانند از طریق قانونی از افراد متقلب خسارت برند خود را طلب نمایند. در واقع ثبت برند شرکت می تواند زمینه ی توسعه ی کسب و کار را رونق داده و دست افراد سود جو را از تولید کالاهای مشابه شرکت ها کوتاه نماید.

بهترین مزیت ثبت برند برای شرکت های متعدد

ثبت برند برای هر شرکتی اختصاصی بوده و تنها به یک شرکت تعلق پیدا می کند لذا در صورت نقل و انتقال این امکان وجود داشته تا علامت تجاری طبق مقررات قانون اختراعات ایران و ثبت علائم به شرکت دیگری انتقال پیدا نماید. لذا تفویض ثبت برند به اشخاص ثالث و شرکت های دیگر داده می شود که این مزیت می تواند باعث درآمد زایی برای شرکت و صاحب برند شود و یا سبب شده تا در میان شرکت و مالک برند و نمایندگانی قراردادهای سودآوری منعقد شود.

مدارک لازم برای ثبت برند

_ دادن اطلاعات به سامانه ی سازمان مالکیت صنعتی و پر کردن فرمی به منظور اظهار نامه برای تقاضای ثبت علامت صنعتی

  •  ارائه دادن اصل و کپی کارت ملی و  شناسنامه برای اشخاص حقیقی
  •  کپی مدارکی مانند پروانه بهره برداری، جواز تاسیس، جواز کسب، کارت بازرگانی و..
  •  طبقه بندی کردن محصولات تولیدی که طبق فعالیت شرکت صورت می گیرد.
  •  پر نمودن فرم اینترنتی به منظور داشتن حق تقدم استفاده از برند در خارج از کشور
  •  پرداخت هزینه های اظهار نامه و به دست آوردن شماره اظهارنامه به صورت اینترنتی

رشد کسب و کار با ثبت برند

شرکت ها با ثبت نمودن برند خود این شرایط را فراهم آورده تا نام شرکت خود را جهانی کنند.چرا که برندها بیشترین تاثیرات را بر روی مشتریان و همکاران یک شرکت دارد. لذا انتخاب یک نام و نشان فوق العاده برای ثبت برند شرکت چنان حائز اهمیت بوده که برخی از شرکت ها مدت ها بر روی این مسئله تمرکز داشته تا برندی اصیل و جذاب را برای نام شرکت خود برگزینند. در واقع برندها جزء سرمایه های اصلی شرکت ها بوده که واحدهای تولیدی از طریق برندها مورد حمایت قرار گرفته و عرصه را برای سودجویان تنگ می کند.

همواره ثبت برند شرکت از سرمایه در حال گردش و سرمایه ثابت شرکت ارزش بالاتری داشته چرا که برند قادر خواهد بود کالا را معرفی کرده و سود قابل توجهی را نصیب شرکت کند. بهترین و مدرن ترین تبلیغات برای شرکت بوده که هزینه های اندکی را برای شرکت های تولید کننده به بار می آورد. درحقیقت ثبت برند یک ساختار قانونمند را به شرکت اعطا کرده که در هر جایی از جهان می تواند برای مشتریان خود شناخته شده باشد.

برای آشنایی بیشتر با مراحل و روش های ثبت برند و اطلاع از روند کار با کارشناسان آروین ثبت در این حوزه در ارتباط باشید تمامی این خدمات توسط ما ارائه می شود

نویسنده : توحید عزیززاده

واحد انفورماتیک موسسه آروین ثبت

آیا در زمان کم امکان ثبت علامت تجاری وجود دارد؟
آیا در زمان کم امکان ثبت علامت تجاری وجود دارد؟

15 آگوست 2019

مشاهده کامل
لیست برند های معروف و موفق زعفران در ایران
لیست برند های معروف و موفق زعفران در ایران

15 آگوست 2019

مشاهده کامل
هزینه ها و قوانین ثبت برند پوشاک در ایران
هزینه ها و قوانین ثبت برند پوشاک در ایران

14 آگوست 2019

مشاهده کامل
تاثیر ثبت برند در فروش کسب و کار مواد غذایی + مدارک و هزینه های مورد نیاز
تاثیر ثبت برند در فروش کسب و کار مواد غذایی + مدارک و هزینه های مورد نیاز

11 آگوست 2019

مشاهده کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

جهت اطلاع از آخرین تخفیفات و جشنواره های آروین ثبت ثبت نام نمایید.

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

ارتباط با واتس آپ درخواست مشاوره رایگان