هدف از ثبت برند چیست؟

یک برند برای آنکه کلیه حقوق مادی و معنوی اش برای پدیدآورندگان آن محفوظ داشته شود لازمست تا به ثبت رسیده و امکان استفاده آن توسط دیگران از بین برود به همین جهت است که بسیاری از شرکت ها و کارخانه ها از بدو تشکیل خود نسبت به ثبت برند اقدام می نمایند.

مدت زمانی که برای ثبت برند در نظر گرفته می شود بسته به شرایط مختلف متفاوت است اما کلیه برند ها این قابلیت را دارند که برای مدت نامحدود با پرداخت هزینه هزینه های مشخص شده به ثبت رسیده  و حقوق مادی و معنوی استفاده از آن محفوظ نگه داشته شود.

و هر شخصی یا شرکتی از آرم و برند ثبت شده بر روی کالا یا خدمات خود استفاده نماید و به موجب قانون مجرم شناخته شده و مشمول مجازات تعیین شده در قانون می شود.

  1. صفت‌های عام به تنهایی قابلیت ثبت ندارند.
  2. بهترین نوع برند آن است که در آن از اسامی چند سیلابی استفاده شده باشد.
  3. برند شما تحت شرایطی خاص مانند عدم ثبت علامت در طبقات مورد درخواست می‌تواند یک کلمه، و یا ترکیبی از کلمات و اعداد و سمبل و… باشد.
  4. با به کارگیری ذوق سلیقه خود در انتخاب برند خود شانس ثبت آن را بالاتر خواهید برد.
  5. درصورتی که نام تجاری شما با سایر نام‌های تجاری بیش از 30 درصد شباهت داشته باشد امکان ثبت آن را با مشکلاتی رو به رو خواهد نمود.

دامنه محافظت علامت تجاری چه میزان است؟

ثبت برند یکی از اقداماتی است که در تمامی کشورهای دنیا صورت می‌پذیرد و نظام کشورهای مختلف تحت قوانین کشوری خود نسبت به ثبت برندهای مربوط به کارخانه‌ها و شرکت‌هایی که در آن کشورها فعالیت می‌کنند اقدام می‌نمایند.

شما حتی این امکان را خواهید داشت تا برند خود را در خارج از مرزهای جغرافیایی ایران نیز به ثبت برسانید که ثبت برند به طور جهانی دارای شرایط خاصی است و برای اطلاع از آن‌ها لازم است تا با شماره‌های موجود بر روی دفتر موسسه ما تماس حاصل فرمایید.

  1. در صورتی که حوزه کاری شما در زمینه لوازم خانگی، مواد غذایی و نوشیدنی‌ها قرار دارد به دلیل ازدیاد علائم ثبت‌شده در این گروه کار شما برای انتخاب برند خود بسیار سخت‌تر از سایر گروه‌های کاری خواهد بود.
  2. ثبت برند هم به‌صورت حقوقی و هم به‌صورت حقیقی (ایرانی و غیر ایرانیامکان‌پذیر بوده و برای این منظور شما می‌توانید از نام شرکت و یا نام و نام خانوادگی خود در کنار نامی دیگر نیز استفاده نمایید.
  3. برای ثبت برند خود می‌توانید از حروف و کلمات فارسی و انگلیسی و یا ترکیب آن‌ها با اعداد استفاده نمایید.
  4. برندهایی که در آن‌ها تنها اعداد به کار رفته باشد قابل ثبت نخواهند بود.

چه برند هایی قابل ثبت نیستند

چه برند هایی قابل ثبت نیستند

16 ژوئن 2019

مشاهده کامل
موارد قابل توجه در انتخاب نام برند

موارد قابل توجه در انتخاب نام برند

11 ژوئن 2019

مشاهده کامل
برند چیست؟

برند چیست؟

30 می 2019

مشاهده کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

جهت اطلاع از آخرین تخفیفات و جشنواره های آروین ثبت ثبت نام نمایید.

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

ارتباط با واتس آپ درخواست مشاوره رایگان