همه چیز درباره ثبت انواع شرکت ها

بهترین راه برای شناخت کاربرد شرکت ها چیست؟
مشاهده مطالب

در این مقاله با انواع شرکت‌ها و نحوه ثبت آن‌ها آشنا می‌شوید. به همین دلیل ابتدا شرکت و کارکرد آن‌ها توضیح می‌دهیم سپس به مراحل ثبت انواع مختلف شرکت‌ها می‌پردازیم. هدف از این کار ارائه مسیرهایی است که یک شرکت برای به ثمر رساندن اهدافش می‌پیماید تا از این طریق مردم را با عملکرد خود آشنا سازد.

شرکت چیست؟

شرکت یک مکان سازمان‌یافته‌ای است که توسط گروهی از افراد و کارکنان آن شرکت تجاری یا صنعتی اداره می‌شود. هر شرکتی با توجه به شرایط و صلاحیتی که دارد سازمان‌دهی می‌شود. دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی برای انجام عملیات تجاری و کسب سود، آن‌ها اداره می‌کنند.

ادامه مطلب

انواع شرکت‌های تجاری

شرکت‌های تجاری به چهار دسته زیر تقسیم می‌شوند

شرکت‌های تجاری شخصی

ادامه مطلب

شرکت‌های تجاری مختلط

ادامه مطلب

شرکت‌ های تجاری سرمایه ‌ای

ادامه مطلب

شرکت‌های تجاری کمیتی

ادامه مطلب

انجام امور ثبتی چه اهمیتی دارند؟

اکثراً تمایل دارند اهداف شرکت‌های خود در زمینه‌های مختلف ازجمله اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، تولیدی و... را در بستر مجموعه‌ای سازمان‌دهی شده شکل دهند. به همین دلیل تمایل افراد به تأسیس انواع شرکت‌های تجاری و غیرتجاری بیشتر می‌شود. آن‌ها می‌توانند در بستر این مجموعه از مزایای شرکت بهره‌مند شوند؛ اما برای رسیدن به این اهداف باید مباحث گسترده و پیچیده‌ای که آمیخته با مسائل حقوقی و قانونی است را به‌درستی انجام دهند.
برای قانونمند کردن اهداف شرکت باید از کارشناسان و متخصصان مجرب در رفع و بررسی مشکلات حقوقی و ثبتی شرکت بهره برد؛ زیرا که عدم استفاده از کارشناسان در اکثر مواقع موجب سردرگمی مجموعه شده و ضرر و زیان‌های غیرقابل جبرانی را در پی‌دارند. شما برای این منظور می‌توانید از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های شرکت آروین ثبت بهره ببرید. آروین ثبت با بهترین و مجرب‌ترین مشاوران خود، راهنمای شما برای ثبت شرکت موردنظرتان است.

برای سازمان‌دهی به اهداف خود در قالب شرکت‌های تجاری نیاز به دانستن چه نکاتی است؟

برای انجام هر کار بزرگ و کوچکی نیاز به دانستن کارهای مقدماتی و اولیه داریم. افراد برای تأسیس شرکت و سازمان دادن به آن باید از این اقدامات آگاهی کافی داشته باشند:

  • انواع شرکت‌ها را بشناسند و از مزایا و معایب آن اطلاع داشته باشند.
  • باید وظایف و اختیارات مدیر و بقیه عوامل مهم و اولیه شرکت را بشناسند.
  • نسبت به نحوه انتخاب مدیــــران و تشریفات قانونی خاص شرکت موردنظرشان مطلع باشند.

پس از آگاهی کافی نسبت به این موارد می‌توانند برای به ثبت رساندن شرکت خود اقدام کنند. با توجه به پیچیدگی سیستم سازمان‌های دنیای امروز، نیاز به امور ثبتی شرکت‌ها بیش‌ازپیش احساس می‌شود و بهتر است این اقدامات را بسیار جدی بگیرید

در این قسمت تعدادی از مواردی را که به ‌سرعت امور ثبتی شرکت کمک می‌کنند نام می‌بریم:

جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه

خاطرجمعی در انجام امور ثبتی

بهره بردن از مشاوران و راهنمایان مجرب

ثبت شرکت چیست؟

شرکت حقوقی یا مدنی چیست؟

با توجه به مندرجات مواد قانونی مدنی و تجاری ایران، شرکت از اجتماع دو یا چند نفر که به‌صورت شریک، سهامدار یا مؤسس گرد هم می‌آیند، تشکیل می‌شود. همه‌چیز در قالب یک قرارداد رسمی نظم و ترتیب می‌یابد و این افراد به‌طور قانونی برای رسیدن به اهداف مشترکشان شروع به کار می‌کنند. آن‌ها طبق قرارداد در چارچوب قوانین تعریف‌شده عمل می‌کنند. در این قرارداد، هم قوانین بین خود اعضا و هم نحوه تعامل آن‌ها با اشخاص و شرکت‌های دیگر مشخص می‌شود.

بر اساس این تعاریف شرکت به دو شکل دسته ‌بندی می‌شود

شرکت مدنی

ادامه مطلب

شرکت تجاری

ادامه مطلب

تفاوت شرکت تجاری و شرکت مدنی در این قسمت تفاوت‌های این دو شرکت را به‌طور واضح‌تر برمی‌شماریم


ادامه مطلب

انواع شرکت‌های تجاری را بشناسید

کلیه فعالیت‌های شرکت‌های تجاری پیرامون امور تجاری و بازرگانی شکل می‌گیرد. هر شرکتی در ایران ماهیت ایرانی دارد. شرکت‌های خارجی نیز برای فعالیت اقتصادی، اداری یا صنعتی خود در ایران باید شرکت موردنظرشان را در اداره ثبت‌اسناد تهران به ثبت برسانند. اشخاصی که به دنبال راه‌اندازی شرکت موردنظر خود هستند باید با توجه به نوع فعالیتشان یکی از انواع شرکت‌های هفت‌گانه رایج در ایران را ثبت نمایند.

طبق ماده 20 قانون تجارت ایران، شرکت‌های تجاری به 7 قسمت تقسیم می‌شوند

انواع شرکت های تجاری

شرکت مختلط غیر سهامی

ادامه مطلب

شرکت با مسئولیت محدود

ادامه مطلب

شرکت نسبی

ادامه مطلب

شرکت مختلط سهامی

ادامه مطلب

شرکت تعاونی

ادامه مطلب

شرکت سهامی

ادامه مطلب

شرکت تضامنی

ادامه مطلب

پس از ثبت شرکت‌ چه باید کرد؟

پس از ثبت شرکت انجام برخی از اقدامات الزامی است تا فعالیت شرکت صورت قانونی پیدا کند؛ بنابراین مؤسسان باید نسبت به این اقدامات آگاهی کافی داشته باشند.

اقدامات لازم پس از ثبت شرکت‌ها

ادامه مطلب

و در پایان هر شرکت با توجه به کارکرد و نوع هدفی که دارد می‌تواند خدمات متفاوتی را به مشتری‌ها و متقاضیان ارائه نماید. دنیای تجارت سرشار از فعالیت‌های متنوع است. برای آنکه این فعالیت‌ها قانونی و هدفمند باشند نیاز به رعایت ردهِ مراتبی است که در مورد ثبت آن شرکت لازم است. ثبت یک شرکت می‌تواند متضمن اهداف آن شرکت و جلب مشتری بیشتر و سرمایه‌های روزافزون باشد. به همین دلیل تمام شرکت‌های تجاری زمانی از اعتبار برخوردارند که ازنظر قانونی رسمیت دارند و به ثبت رسیده‌اند. همچنین ثبت شرکت به شرکا و مؤسسین آن شرکت نیز در جهت فعالیت‌های لازم نظم می‌بخشد.

شرکت آروین ثبت افتخار این را دارد که به شما در جهت مشاوره برای ثبت شرکت‌های موردنظرتان یاری رساند.

عضویت در خبرنامه

جهت اطلاع از آخرین تخفیفات و جشنواره های آروین ثبت ثبت نام نمایید.

کپی برداری از متن، شکل و ساختار و زمینه فعالیت این پایگاه اینترنتی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

ارتباط با واتس آپ درخواست مشاوره رایگان